تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
خوزستان

تنگه قاسمی و آبشار آن، خوزستان | Strait of ghasemi 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

تنگه قاسمی

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی خوزستان تصمیم گرفتیم تا شما را با یکی از حیرت انگیزترین جاذبه های این استان بنام تنگه قاسمی و آبشار آن آشنا کنیم که بدون شک یکی از زیباترین دره های ایران و جنوب کشور به حساب می آید. پس اگر به دنبال مناطق بکر و دیدنی در جنوب ایران میگردید تا انتهای این مقاله با مجله سفر و گردشگری تاپ تراول همراه باشید.

تنگه قاسمی، یکی از زیباترین تنگه های ایران در دهدز شهرستان ایذه در استان خوزستان می باشد. قبل از رسیدن به شیوند، در سمت غربی دریاچه و در دل کوه های مُنگشت تنگه قاسمی واقع شده که یک فضای بسیار زیبا و دل انگیز دارد و یک آبشار کوچک نیز در دل آن جاری است.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

* ورود به این تنگه فقط با قایق امکانپذیر است و همان ابتدا در اسکله باید این مورد را با قایقران توافق کنید که شما را به اینجا بیاورد.مسیر شما از دریاچه سد کارون 3 آغاز می‌شود و تا کوه‌ های منگشت ادامه دارد. این کوه‌ ها جزء کوه‌ های صخره‌ای ایران میباشد و زمانی که در مسیر خود برای اولین‌ بار از فاصله دور با این کوه‌ ها رو‌ به‌ رو می‌شوید، اصلاً متوجه تنگه میان آن نخواهید شد.

تنگه قاسمی

دیوارهای این تنگه فاصله کمی از هم دارند. طوری که بدون برگرداندن سر خود می‌توانید دو طرف دیواره‌ های تنگه را مشاهده کنید. نور خورشید به‌ سختی وارد دره می‌شود. به همین خاطر فضایی وهم‌ انگیز و حیرت‌ آور را ایجاد می‌کند. در میانه راه به‌ تدریج نور خورشید راه خود را به داخل تنگه پیدا می‌کند. صدای آب ناگهان شدت می‌یابد و قطرات آب به‌صورت شما برخورد می‌کنند. همین طور که پیش می‌ روید، آبشاری کوچک رو‌ به‌ روی شما خودنمایی می‌کند. این آبشار، آبشار قاسمی نام دارد. این تنگه به‌ حدی باریک است که برای عبور از آن باید حتماً یک قایق‌ سوار حرفه‌ای باشید. در غیر این صورت قایق شما با دیواره‌ های تنگه برخورد خواهد کرد.
بهترین فصل سفر به این دره فصل بهار می باشد که در این فصل نیز معمولا تورهای یک روزه زیادی برای این منطقه برگزار میشود که میتوانید برای سفر به این منطقه علاوه بر سفر با وسیله شخصی از تورهای گردشگری نیز استفاده کنید


   تبلیغات    

                 تور کیش


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *