تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

اقامت یکساله ترکیه، یکی از روش‌های اقامت در ترکیه است که از طریق اجاره‌ی ملک در این کشور ممکن خواهد بود. از قضا، چون دردسرش اندک است و هم اینکه روند اخذ آن آسان است، و از همه مهم‌تر، چون بسیار اقتصادی است، در بین ایرانیان محبوبیت فراوانی دارد. اما تمام مزایای اقامت یکساله ترکیه به همین چند مورد محدود ختم نمی‌شود.

باید توجه داشته باشید که اقامت ترکیه از طریق خرید ملک  و یا اجاره خانه در هر یک از شهرهای این کشور، بنا بر اهداف و مقاصد شما، روند و روش خاصی خواهد داشت. به علاوه، به دلیل سخت‌گیری‌های بسیاری که دولت ترکیه در زمینه‌ی املاک و مستغلات به عمل می‌آورد، آگاهی از مزایا و معایب هر روش، بسیار ضروری خواهد بود.

 اقامت یکساله ترکیه

اقامت یکساله ترکیه چیست؟

در ابتدا بد نیست بدانید که ایرانیان، برای ورود به ترکیه نیازی به اخذ ویزا ندارند و به راحتی می‌توانند وارد ترکیه شوند. سپس به مدت 90 روز یا همان سه ماه، بدون ویزا در این کشور ساکن شوند. این نوع اقامت، تحت عنوان اقامت توریستی ترکیه شناخته می‌شود. حال این مدت سه ماهه، فرصت بسیار خوبی است که برای تمدید اقامت ترکیه و افزایش مدت زمان حضور در این کشور، از آن استفاده کرد.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم، یکی از همین راه‌های تمدید اقامت، اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه است. اقامت با اجاره خانه یکی از راه‌های بسیار مرسوم و رایج برای حضور در ترکیه، در میان ایرانیان است و البته، اعتبار آن تنها یک سال است؛ خود پیداست که عنوان اقامت یکساله ترکیه، از همین موضوع سرچشمه می‌گیرد. به علاوه، باید بدانید که:

 • طربق قوانین جدید در سال 2021، اقامت از طریق اجاره، به صورت متوالی قابل تمدید نیست.
 • برای اینکه بتوانید مجددا با اقامت از طریق اجاره در ترکیه ساکن شوید، حداقل باید یکسال از آخرین اقامت بگذرد.
 • برای حضور در ترکیه در این یک سال، می‌توان از طرق دیگری برای اخذ اقامت اقدام نمود.

اقامت یکساله ترکیه، آن هم از طریق اجاره خانه، یکی از پرطرفدارترین روش برای حضور در ترکیه است، زیرا مزایای بسیاری برای فرد به همراه خواهد داشت. مهم‌ترینشان اینکه اخذ ان بسیار آسان است و دیگر اینکه به تمکن بالایی نیاز ندارد. البته در بخش بعدی، با جزییات بیشتری این مسئله را بررسی خواهیم کرد.

مزایای اقامت یکساله ترکیه

اکنون با اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه آشنا شده‌ایم و دانستیم که در سال 2021، چقدر در بین ایرانیان محبوب است. اما دلیل این محبوبیت و تقاضای بالا چیست؟ چه مزایایی در بطن این نوع اقامت پنهان است که افراد تا به این حد نسبت به آن جذب شده‌اند؟ پس از مطالعه‌ی این بخش، جواب سوال خود را پیدا خواهید کرد:

 • صرفه اقتصادی و بودجه‌ی اندک

یکی از مهم‌ترین دلایلی که ایرانیان در بدو مهاجرت به ترکیه این روش را بر می‌گزینند، این است که بودجه‌ی مورد نیاز برای آن، اندک است. شاید بتوان اقامت یکساله ترکیه را در زمره‌ی کم‌هزینه‌ترین روش‌های کسب اقامت ترکیه در نظر گرفت. از نظر بسیاری از متخصصان امر مهاجرت و همینطور افرادی که این روند را تجربه کرده‌اند، کسب اقامت از طریق اجاره خانه بسیار اقتصادی بوده و به تمکن مالی بالایی نیاز ندارد. حدودا 700 لیر برای هزینه‌های اداری، و میانگین 1500 لیر برای اجاره خانه، هزینه در بر خواهد داشت.

 • فرصتی برای تغییر نوع اقامت

تمام کسانی که از اقامت یکساله ترکیه استفاده می‌کنند، به چشم یک اقامت موقت به آن می‌نگرند؛ اقامت موقتی که فرصتی طلایی برای شما به ارمغان می‌آورد. شما در این فرصت یکساله، به اندازه‌ی کافی فرصت خواهید داشت که نوع اقامت خودتان را تغییر دهید، و مدت زمان حضور خود را در ترکیه تمدید نمایید. شما در این یک سال، قادر خواهید بود به جستجوی کار بپردازید، نسبت به اخذ مجوز کار در ترکیه اقدام نمایید، بودجه‌ی خود را برای خرید یک خانه افزایش دهید و خلاصه هر کاری که برای اخذ اقامتی دائم لازم است، انجام دهید.

 • راهکاری مناسب برای دانشجویان

تعجب نکنید؛ اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه، راهکاری است که بسیاری از دانشجویان از آن بهره می‌برند. یکی از مشکلاتی که بسیاری از دانشجویان و افرادی که به تحصیل در ترکیه با آن مواجه هستند، اتمام اعتبار اقامت آن‌ها، پیش از تاریخ درج شده بر روی کارت اقامت آنان است. در چنین مواردی، دانشجویان از طریق اجاره خانه در ترکیه، مدت زمان اقامت خود را افزایش داده، و به کمک مدرک تحصیلی خود، نسبت به یافتن شغل، اقدام می‌کنند.

 • آسان و بدون دردسر

بدون شک، اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه، یکی از آسان‌ترین روش‌های کسب اقامت این کشور است. فرد به راحتی می‌تواند بدون ویزا و با یک سفر هوایی چند ساعته به ترکیه برود، سه ماه هم بدون هیچ دردسری در این کشور ساکن شود، در نهایت نیز با کمک هزاران آژانس و موسسه املاکی موجود در ترکیه، خانه‌ای اجاره می‌کند و در ترکیه سکنی می‌گزیند. روند اداری اجاره ملک هم چندان پیچیده نیست و خیلی هم سریع انجام خواهد گرفت. به علاوه، به مدارک اقامتی خاصی هم احتیاج ندارد. خلاصه اینکه این بخش را می‌توان به راحتی به کمک مشاوران و وکلای خبره، پشت سر گذاشت.

سایر مزایای اقامت یکساله ترکیه

نکاتی که در بخش پیشین یادآور شدیم، از جمله‌ی مهم‌ترین مزایای اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه بودند. اما باید موارد دیگری را نیز به آن‌ها افزود. مزایایی بسیار جزیی‌تر، که شاید در نگاه اول به چشممان نیاید، از جمله:

 • فرصتی است برای مطالعه شرایط زندگی در ترکیه و تصمیم به ماندن یا رفتن
 • همزیستی و آشنایی با مردم ترکیه و فرهنگ حاکم
 • سفر در داخل کشور و گردشگری، بدون هیچ مانع و مشکل
 • لذت از آثار تاریخی و آب و هوا و دریاهای نیلگون ترکیه، بدون نگرانی بابت زمان
 • اخذ شماره ملی و کیملیک کارت
 • امکان خرید خودروهای به روز جهانی و اخذ گواهینامه
 • برخورداری از تحصیلات پیش از دانشگاه
 • آمادگی برای تاسیس و یا ثبت شرکت در ترکیه و ایجاد کسب و کار و…

 چه باید کرد؟

همانطور که در ابتدای مقاله به شما گفتیم، اکنون به خوبی می‌دانید که چرا اقامت یکساله ترکیه، تا به این محبوب و پرطرفدار است. این اقامت یکساله، به نوعی سکوی پرتابی است که شما برای موفقیت‌ها و یک زندگی باثبات‌تر و با کیفیت بیشتر، آماده می‌سازد. با آگاهی از مزایای اقامت یکساله ترکیه، به خوبی می‌توانید تصمیم بگیرید که چه روشی را برای مهاجرت به ترکیه انتخاب نمایید.

اما نکته‌ی مهمی که نباید هیچگاه آن را فراموش کرد این است؛ با رسیدن آمار خرید و اجاره ملک در ترکیه، در سال 2021، کلاهبرداری و سوء استفاده از ناآگاهی افراد نیز به حد اعلای خود رسیده است. در این میان عاقلانه‌ترین و هوشمندانه‌ترین راهکار این است که از دانش افراد کاردان و باتجربه استفاده نماییم. موسسه «استانبول همراه» از الف یا ی مهاجرت به ترکیه، اخذ اقامت و خرید و یا اجاره‌ی ملک، همراه شما خواهد بود. این موسسه با وجدان کاری، خود را موظف و متعهد می‌داند که بهترین‌ها را برای متقاضیان خود، رقم بزند. با ما در ارتباط باشید.

امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *