لیدوما تریپ

آبشار سیاسرت رامسر

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی ایران یکی از جاذبه های بسیار زیبای رامسر یعنی آبشار سیاسرت را به شما معرفی می کنیم. آبشار سیاسرت آبشاری خراهان است که در 35 کیلومتری جنوب شهرستان رامسر و در دل جنگل های باستانی هیرکانی قرار دارد. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

آبشار سیاسرت یا سیاسورت یکی از جاهای دیدنی شهرستان رامسر است که در سی و پنج کیلومتری جنوب این شهرستان قرار کرفته است. این  آبشار در کنار جاده منتهی به منطقه جنت رودبار و سیصد متر پائین تر از جاده واقع شده است.


   تبلیغات    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


آبشار سیاسرت در محدوده رودخانه چالک رود واقع شده و طبیعت زیبا و سرسبزی را برای این منطقه به ارمغان آورده است و به علت داشتن آب و هوای بسیار مطبوع، طبیعت بکر و منحصر به فرد به یکی از مهم ترین مناطق گردشگری منطقه جنت رودبار و همچنین شهرستان رامسر تبدیل شده است.

آبشار سیاسرت رامسر
آبشار سیاسرت رامسر

رودخانه چالک رود، که آبشار سیاسرت در نزدیکی آن قرار گرفته است با داشتن طولی حدود چهل کیلومتر از دامنه شرقی کوه سماسوس سرچشمه گرفته و بعد از گذشتن از کوه ها، دره ها و جنگل های بکر منطقه با رودخانه های ارمو، لاک تراشان و جالیسان یکی شده و سپس به دریای خزر می ریزد. گردشگران معمولا زمانی که به این منطقه می آیند از طبیعت اطراف این رودخانه نیز دیدن می کنند.

روستای جنت رودبار که آبشار زیبای سیاسرت در آن واقع شده است نیز بسیار زیبا و دیدنی است. این روستا از توابع بخش مرکزی شهرستان رامسر در استان مازندران است و یکی از مهم ترین مناطق گردشگری رامسر محسوب می شود. این روستا به سبب داشتن مناظر بسیار بکر و دیدنی و قرارگیری در منطقه ای نسبتا مرتفع، چشم اندازهای بی بدیلی را برای گردشگران این منطقه به ارمغان می آورد.

از دیگر عواملی که باعث میشود گردشگران بسیاری به این منطقه بیایند مسیر دسترسی این روستا به دشت لپاسر است که دشتی با چشم اندازهایی بسیار منحصر به فرد است. ایجاد برکه های آبگیر کوچک و گلهای زرد رنگ فراوان که در این دشت زیبا می روید یکی از زیبایی های این دشت است.

آبشار سیاسرت رامسر
آبشار سیاسرت رامسر

معمولا کوهنوردانی که قصد صعود به قله سماموس را دارند، مسیر خود را طوری تنظیم میکنند که حتما از روستای جنت رودبار و دشت لپاسر دیدن کنند.

از دیگر مناطق دیدنی این منطقه، ییلاق های دهستان جنت رودبار هستند که از جمله آن ها می توان به ییلاق های اکراسر، چاک، چرته، نمکدره، ایزکی و جیررود اشاره کرد.

آبشارهای آزارک، آبشار حسینیه، آبشار چاردر، آبشار خشکا، آبشار ریش بزار و آبشار هیسیان نیز از دیگر آبشارهای منطقه جنت رودبار و از جمله عواملی که موجب جذب گردشگر به این منطقه می شوند، می باشند.   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In ایران

بدون نظر

  1. ناشناس

    دسامبر 11, 2018 at 15:57

    امتیاز بازدید کننده: ستاره ها ۳

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *