خرید بلیط هواپیما

بهترین رستوران های اصفهان

در این مقاله از قسمت معرفی جاهای دیدنی ایران قصد داریم یکی از جاهای دیدنی بسیار زیبای اصفهان یعنی بهترین رستوران های اصفهان را به شما معرفی کنیم و آن را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…


   تبلیغات    

            | بلیط هواپیما در طاهاگشت |


اصفهان شهری بزرگ  است و همان اندازه که آدم دلش می خواهد جاهای دیدنی و بکرش را ببیند دوست دارد از خوردنی هایش هم لذت ببرد. جدا از دوغ و گوش فیل و بریانی که مختص اصفهان هستند، سوالی که با سفر به این شهر برای مسافرانش پیش می آید این است که کدام رستوران غذای بهتری دارد؟ ما در این مقاله بهترین رستوران هی این شهر را به شما معرفی می کنیم تا در سفر  به اصفهان، از میان گزینه های گوناگون بتوانید راحت تر انتخاب کنید:

محال است آدم اصفهان برود و از خیر رستوران شهرزاد بگذرد، یعنی اینطور بگوییم که سفر به اصفهان با شهرزاد گره خورده. رستورانی پر از آیینه کاری و نقاشی های دیواری که از سال ۱۳۴۶ در خیابان دلنشین و پر دار و درخت چهارباغ عباسی قدم علم کرده و خود مانند موزه ای تاریخی خواهد ماند. جدا از اینها شهرزاد با دیدنی های تاریخی اصفهان مانند زاینده رود و پل خواجو و هتل های اصفهان مانند هتل عباسی هم  ۵ دقیقه بیشتر فاصله ندارد.

در این رستوران ته چین و باقالی پلو با ماهیچه حرف اول را می زند، در صورتی که چه بقیه غذاهایش هم لذیذ است و مانندا در صورتی که دلت ته چین نخواست می توانی زرشک پلو با مرغش را امتحان کنی. همه چیز در اینجا تکمیل است، قیمت ها بر اساس کیفیت غذاها گران نیست و تنها عیبی که موجود است شلوغی زیاد از حد شهرزاد است که گاهی باید زحمت ماندن در صف های طولانی را به جان بخری، البته جای نگرانی نیست چون هرساعت از روز که بروی غذا هست، یعنی پیش از ۱۱ شب.

تخفیفان

رستوران جارچی باشی

دلتان می خواهد در یک حمام تاریخی عصر صفوی غذا بخورید؟ جایی که پر از حوضچه و فواره و طاق نماهای تو در توست و زمانی که غذا می خورید صدای دلنشین آب را بشنوید؟  پیشنهاد ما رستوران جارچی باشی در خیابان سپه و پس از بازار بزرگ حکیم و نزدیک هتلهای اصفهان است.

تا پیش از سال ۱۳۸۲، جارچی باشی هنوز حمام بود و با این کاربرد مورد استفاده قرار می گرفت اما پس از فرسودگی امکاناتش درهایش بسته شد تا اینکه در سال ۱۳۸۲ عملیات بازسازی اش آغاز و در نهایت در سال ۱۳۹۰ درهایش به روی گردشگران باز شد. رستوران جارچی باشی منوی کاملی دارد، از بریانی بگیر تا ماهی و میگو که همگی در ظروف مسی آورده می شوند، ولی مشتریان جارچی باشی از کوفته تبریزی ها و کباب هایش خیلی تعریف می کنند. جارچی باشی رستوران چندان گرانی نیست، به اضافه اینکه پس از غذا هم خواهد شد در میدان نقش جهان که همان نزدیکی ا ست پیاده روی کرد.

مطالب بیشتر بخوانید
روستای شیلاندر زنجان
بهترین رستوران های اصفهان
بهترین رستوران های اصفهان

رستوران خوان گستر

خیابان جلفای اصفهان پر از کافه و رستوران و شربتخانه است و رستوران خوان گستر هم که بین اصفهانی ها و مسافران آن طرفدار زیاد دارد در این خیابان قرار گرفته. خواهد شد در کوچه پس کوچه های جلفا قدم زد و بعد غذا را در رستوارن شیک خوان گستر صرف کرد. جایی که میز اردور پر و پیمانی دارد و هم غذاهای ایرانی و هم خارجی سرو می کند و دیوارهایش مزین به عکس استادان موسیقی ایران است. کباب های خوان گستر حرف ندارد، چلوماهی اش لذیذ است و خورشت ماست خوبی هم خواهد شد در آن خورد در صورتی که چه که باید خوب هم خرج کرد. خوان گستر به جز جلفا در سیتی سنتر اصفهان هم شعبه دارد. شعبه جلفا از سال ۱۳۷۵ کارش را آغاز کرده و شعبه سیتی سنتر در اتوبان شهید دستجردی، رو به روی ورودی جنوبی سپاهان شهر، جدیدتر است.

بهترین رستوران های اصفهان
بهترین رستوران های اصفهان

بریانی کجا بخوریم؟

نخواهد شد اصفهان رفت و بریانی اش را امتحان نکرد، به ویژه بریانی حاج محمود در بازار بزرگ اصفهان با عمری صد ساله. حاج محمود نزدیک میدان عتیق قرار دارد و نرسیده به کوچه حمام شیخ بهایی، جایی که اصفهانی ها به آن بازار ریسمون می گویند، خواهد شد آن را از شلوغی اش شناخت. در اینجا حداقل ۶۰۰ دست بریان در روزهای عادی و بیش از هزار دست در روزهای جمعه در۲ نوبت ظهر و شب پخته خواهد شد و همه این پروسه را خواهد شد از نزدیک دید.

گوشت را در ظرف مخصوص می پزند و بعد در سینی بزرگ، سبزی و ادویه های گوناگون و دارچین به آن اضافه خواهد شد. سرخ کردن بریانی در کفگیر مخصوص بریانی اصفهان، اصلی ترین نکته تهیه آن است. در حاج محمود علاوه بر بریانی، آبگوشت بریانی هم عرضه خواهد شد، فقط باید این را هم بگوییم که بریانی غذای سنگینی است و زود آدم را سیر می کند و قبلش باید صبحانه را سبک خورد یا دونفری یک بریانی سفارش داد، وگرنه بدون اغراق تا شب نخواهد شد لب به چیزی زد. برای خوردن بریانی حاج محمود زود باید جنبید که تقریبا ساعت دو سه تمام خواهد شد.

مطالب بیشتر بخوانید
دریاچه نمک خور اصفهان

بریانی اعظم

حاج محمود تنها بریانی اصفهان نیست که عمری صد ساله دارد و بریانی اعظم از سال ۱۲۹۵ در کنار آن جزو قدیمی هاست که تقریبا به همان شیوه حاج محمود درست خواهد شد و به آن نعنا و زعفران هم می زنند و پس از آماده شدنش تکه ای جگر رویش می گذارند و با خلال پسته و بادام تزئینش می کنند و در نان سنگک دست مشتری می دهند. بریانی اعظم سه شعبه دارد. شعبه اول آن در دروازه دولت، ابتدای چهارباغ عباسی (پائین) تنها امکان بیرون بر دارد ولی دو شعبه دیگر در خیابان مسجد سید و دیگری در خیابان کمال اسماعیل مجهز به سالن غذاخوری هم هست.

بهترین رستوران های اصفهان
بهترین رستوران های اصفهان

فست فود کجا بخوریم؟ 

در بین فست فودی های اصفهان، فست فود های ارمنی حرف اول را می زنند و خیلی ها می گویند ارمنی ها این برد را مدیون کیفیت سوسیس و کالباس هایشان هستند. سوسیس و کالباس های ارمنی مزه متفاوت و خوش طعم تری نسبت به نمونه ایرانی اش دارند و این را فست فودبازها خوب می دانند. پیشنهاد ما برای خوردن فست فود در اصفهان ساندویچی های کارن، آرابو و پیتزا گارنی است که دو تا از آنها در نزدیکی خیابان جلفا قرار گرفته. در صورتی که دلتان ساندویچ خوش طعم در نان سفید یا بولکی بخواهد، می توانید کارن را در محله سنگ تراش های اصفهان انتخاب کنید. در اینجا همه ساندویچ ها خوش طعم اند، مخصوصاً کالباس ها و سوسیس بندری اش که طعم تند خوشایندی دارد. در صورتی که دلتان رست بیف خوب بخواهد می توانید ساندویچی آرابو در منطقه جلفا را انتخاب کنید.

مدیریت آرابو را خانمی به نام مادام برعهده دارد که خودش همواره در ساندویچی حضور دارد و به همین دلیل روی کیفیت ساندویچ ها نظارت می کند و در نتیجه ساندویچ بد دستتان نمی دهند در صورتی که چه برخی ها می گویند قبل ترها کیفیت ساندویچ ها بهتر بود و الان رقبا حرف های بیشتری برای گفتن دارند. در صورتی که هم هوس پیتزا کردید، پیتزایی را امتحان کنید که در کمتر جایی خواهد شد نمونه اش را خورد، به جای نان های ضخیم در نان بسیار نازک پخته خواهد شد و طرفدارانش می گویند نخستین پیتزای ایران است: پیتزا گارنی در خیابان نظرشرقی، نزدیک میدان جلفا.

 • نزدیک ترین مسیر اصفهان به تهران

  در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری و سفر تاپ تراول شما را با نزدیک ترین مسیر اصفهان به ت…
 • سوغات خوانسار

  سوغات خوانسار

  سوغات خوانسار در این مقاله از دسته بندی سوغاتی ها از راهنمای سفر به شهرها به سراغ یکی از ش…
 • راهنمای سفر به اصفهان

  راهنمای سفر به اصفهان با سامتیک

  بلیط اتوبوس یکی از گزینه‌هایی است که دوستداران سفر و کسانی که اهل گشت و گذار هستند، برای ا…
Load More In اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *