خرید بلیط هواپیما

حمام سولفور تفلیس

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی گرجستان یکی از جاذبه های بسیار زیبای تفلیس یعنی حمام سولفور را به شما معرفی می کنیم. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…


  تبلیغات   

          | محل تبلیغ متنی  |


شهر قدیمی یکی از زیباترین مناطق دیدنی تفلیس است ، حمام های سولفور گوناگونی که در آن وجود دارد یکی از علت های جذب گردشگران هستند. آب گرم گوگرددار این حمام ها اضافه بر اینکه برای بعضی بیماری ها از قبیل رماتیسم جنبه درمانی دارند، بسیار آرامش قسمتند.

گفته میشود که گرمای آرامش قسمت این چشمه های آب گرم دلیلی بر این بود که شاه واختانگ گرگاسالی در این منطقه سکونت کند و در قرن ۵ میلادی آن را پایتخت گرجستان اعلام نماید.

حمام سولفور تفلیس
حمام سولفور تفلیس

حمام سولفور یا حمام گوگردی ارتباط بسیار عمیقی با شهر تفلیس دارند و گفته می شود یکی از علت های اصلی ساخت این شهر وجود چشمه های آب گرم در آن است. چشمه هایی غنی از گوگرد و عناصر معدنی با درجه حرارت ۳۸ تا ۴۰ درجه ای. سالهاست که از آب های این چشمه برای درمان انواع بیماری های از جمله درد مفاصل و بیماری های پوستی استفاده می کنند. شهروندان تفلیسی از این حمام برای استراحت و تمدد اعصاب در اوقات فراغت یا برگزاری میهمانی های شام رسمی استفاده می کنند. الکساندر پوشکین یکی از افراد مشهوری است که این حمام را امتحان کرده، وی در مورد این تجربه بی نظیرش نوشت: مطمئناً در تفلیس با چیزی لوکس تر از این حمام مواجه نخواهم شد. این حمام ها در داخل شهر قدیمی قرار دارند، با گنبدهایی متمایز مزین شده اند و مانند اسپاهای باستانی دارای خدمات ارائه ماساژ و سونا می باشند. فقط پیش از رفتن به این حمام ها به این نکته توجه داشته باشید که بوی گوگرد در تمام فضاهای حمام احساس خواهد شد.

مطالب بیشتر بخوانید
بهترین بارهای باتومی ، گرجستان | Batumi

حمام سولفور تفلیس
حمام سولفور تفلیس

زمان مناسب برای رفتن به حمام

حمام گوگردی معمولاً در تمام فصول بازدیدکننده دارد اما بهترین زمان برای تجربه آنها فصل زمستان است. وقتی که می توانید یک تجربه فراموش نشدنی از لذتی وافر از ورود به محیطی گرم از فضای خارجی سرد برایتان رقم می خورد. تجربه این حمام به شدت برای اسکی بازها که درگیر دردهای عضلانی اند پیشنهاد می شود.

امروزه ۱۵ حمام گوگرد در تفلیس پذیرای میهمانان می باشد، حمام ها از نظر مشخصات هیچ تفاوتی ندارند و تنها در شماره اتاق با هم متفاوتند. اجاره هر یک از اتاق ها به طور گروهی هم امکان پذیر است، با این کار با هزینه ای کمتر می توانید از امکانات حمام استفاده نمایید.

نکته: در هنگام بازدید از حمام گوگرد می بایست لوازم جانبی حمام، کفش و حوله به همراه داشته باشید البته این ملزومات در محل حمام هم ارائه خواهد شد اما این وسایل یک بار مصرف نیستند. خانم ها و آقایان باید در محوطه حمام لباس مخصوص بپوشنند اما در اتاق های اختصاصیشان می توانند بدون لباس باشند. تجربه استفاده از حمام گوگرد در تفلیس ارمغان آور خاطره ای بسیار خاص و منحصر به فرد برای شما خواهد بود یعنی در صورتی که موفق به امتحان این خاطره شده اید مطمئناً آدم خوش شانسی هستید. تجربه ای ناب که فرصت استفاده از اثرات شفاقسمت و معجزه آسا آب های این چشمه های گرم برایتان فراهم خواهد شد.


  تبلیغات   

          |  اقامت اروپا


در حال ارسال
نظرات کاربر
4.5 (2 رای)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Load More In تفلیس

دیدگاه خود را ثبت کنید