خرید بلیط هواپیما

دخمه مردگان پاریس

در این مقاله از مجموعه مقالات قسمت دیدنی های اروپا سفری به پاریس خواهیم داشت و در آن یکی از جاذبه های بسیار زیبا به نام دخمه مردگان را مورد بررسی قرار خواهیم داد و آن را به شما معرفی خواهیم کرد. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

پاریس، پایتخت فرانسه است که از آن با عنوان «شهر نور» یاد می کنند. ولی در زیر این شهر ۱۲ میلیون نفری، دنیایی تاریک و زیرزمینی باقی مانده که ۶ میلیون از ساکنان قبلی این شهر را در خود جای داده است.

این مکان در اصل دخمه های پاریس هستند، که شامل تونل هایی به طول چندصد کیلومتر می شوند و سراسر آن ها پر از استخوان مردگان است.

مقالات بیشتر بخوانید:

دخمه مردگان پاریس (به فرانسوی: Catacombes de Paris) زیرزمینی است در شهر پاریس در کشور فرانسه که محل نگهداری بقایای بیش از شش میلیون نفر در یک بخش از معادن باستانی در تلاقی با شبکه های تونل زیرزمینی پاریس می باشد. این مکان واقع در جنوب دروازه باستانی شهرستان «بریره د-انفر» (دروازه جهنم) است. در زیر آن استخوان های هزاران مرده امانت گذاری گردیده است که همین امر یکی از دو مشکل اساسی مسئولان شهرستان برای تأسیس این شهر به حساب می آمد.

مطالب بیشتر بخوانید
خیابان شانزه لیزه پاریس
دخمه مردگان پاریس
دخمه مردگان پاریس

از دوران روم باستان، مردم پاريس مرده هاي خود را در حومه اين شهر دفن مي کردند. البته با اين رسم ظهور مسيحيت در اروپا تغيير کرد و مردم به دلايل مذهبي مرده هايشان را در درون کليساها و زمين هاي اطراف آنها که وقف کليساها شده بودند، به خاک مي سپردند. با اين حال گورستان هاي پاريس در قرن دهم که فضاي شهر و جمعيت آن گسترش پيدا کرده بود با محدوديت مواجه شدند و ظرفيت کافي براي پذيرش جسدهاي جديد نداشتند و فقط ثروتمندان مي توانستند مرده هايشان را در کليساها دفن کنند. در نتيجه مرده هاي زيادي به طور دسته جمعي در اين گورستان دفن شدند؛ در اصل مرده هايي که خانواده هايشان پول زيادي نداشتند، در اين گورهاي دسته جمعي دفن مي شدند.

تا سال ۱۸۱۰ از این محل تنها به عنوان مخزن نگهداری استخوان استفاده می شد  اما در این سال فردی به نام لوئیز اتینه آغاز به تزئین این تونل ها و دخمه ها نمود و در اصل وی برای انجام این منظور از همان استخوان ها و سنگ های یادبود بهره جست و نتیجه کار دیواره های استخوانی و راهروهایی بود که با قسمت های گوناگون استخوان ساخته شده بود.

بعضی از تزئینات به شکل قلب بر روی دیوارها و با کمک جمجمه مردگان بر زمینه استخوان های عادی ایجاد گردیده است. دیواره بعضی بخش ها با کمک استخوان های مختلف به شکل صلیب در آمده و در بعضی از بخش ها با کمک این استخوان ها اتاق هایی دایره شکل ساخته شده اند که از این ایده در ساخت خیلی از فیلم ها و حتی بازی های کامپیوتری الهام گرفته گردیده است. هزاران هزار استخوان با دقت و وسواس، در  ديوارهای دخمه روي هم چيده شده اند.

مطالب بیشتر بخوانید
بهترین کافه های پنهان و ناشناخته پاریس را بشناسید | Paris
دخمه مردگان پاریس
دخمه مردگان پاریس

امروزه افراد زيادي براي ورود به اين مقبره زيرزميني، به غرب پاريس مي روند ؛ چرا که در اين منطقه و نزديک به دروازه قديمي پاريس مدخل ورود به اين گورستان واقع شده است. آنها پس از ورود، بايد از يک راه پله مارپيچ به طول ۱۹ متر عبور کنند و به سوي تاريکي و سکوتي که فقط با شنيدن صداي آب قنات هاي محلي شکسته مي شود، پيش بروند. بازديدکنندگان پر دل و جرأت اين مقبره زيرزميني، با عبور از يک راهروي طولاني به در واقعي اين گورستان مي رسند. این دخمه هم اکنون یکی از دیدنی های پاریس به شمار میرود که گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند.


  تبلیغات   

          هتل انقلاب تهرانرزرو هتل ارزان | هتل های مشهد | اقامت اروپا


در حال ارسال
نظرات کاربر
( رای)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Load More In پاریس

دیدگاه خود را ثبت کنید