تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
ایران, تهرانگردی

خمده یکی از روستای سرسبز و دیدنی اطراف تهران 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

روستای خمده

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی اطراف تهران تصمیم گرفتیم تا شما را با روستای خمده که دارای طبیعتی سرسبز و دیدنی است آشنا کنیم. البته نا گفته نماند که بیشتر شهرت این روستا به دلیل چشمه آب معدنی و طبیعی اش است که سالانه افراد زیادی برای استفاده از این چشمه آب معدنی به روستای خمده میروند. در ادامه با مجله سفر و گردشگری تاپ تراول همراه باشید تا بیشتر با این روستا و جاذبه های دیدنی آن آشنا شوید.

خمده یکی از روستای سرسبز و دیدنی اطراف تهران

باغ ‏‌های سیب، گلابی، هلو، گردو، آلبالو و گیلاس و آب‌ و هوایی که بر این منطقه حاکم است موجب شده تا این روستا در فصل تابستان و ایام گرم سال پذیرای هزاران گردشگر باشد. در ضلع شرقی روستا بر روی دیواره سنگی آثاری هزار ساله وجود دارد و چشمه آب معدنی خمده نیز یکی از دیدنی‌ ترین نقاط گردشگری است که می‌توانید آب‌ تنی دلچسبی را در یک روز گرم تابستانی در آن تجربه کنید.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

آب این چشمه برای دردهای مفصلی و استخوانی و بیماری‌ های پوستی مناسب است. آب استخر این چشمه از دل کوه بیرون می‌آید و دور استخر سنگ‌ چین شده. دور تا دور استخر دیواری بلند کشیده شده از این رو خانم‌ ها و آقایان می‌ توانند در ساعات مختلف از شنا کردن در این استخر لذت ببرند.

خمده یکی از روستای سرسبز و دیدنی اطراف تهران

یکی دیگر از جاهای دیدنی این روستا چندین پل قدیمی متعلق به دوران پهلوی است که به عنوان مسیر عبور قطار مشهور می باشند که این پیلها معروف به پل‏ های “رضاشاهی” است. نا گفته نماند که این پل ها از جاذبه های مسیر سفرتان هستند و قطعا ارزش دیدن دارند.

 

دسترسی : 

روستای خمده ، دومین مکان از جاهای دیدنی فیروزکوه پس از منطقه توریستی تنگه واشی می باشد که در فاصله 120 کیلومتری از پایتخت  و 30 کیلومتری “تنگه واشی” قرار دارد.

برای دسترسی به این روستا در فاصله 10 کیلومتر از فیروزکوه سمت راست تابلو “زرین دشت” دیده می‌شود. از این مسیر به اندازه 10 کیلومتر به سمت جنوب حرکت کرده به یک فرعی خاکی رسیده که تابلوی  قدیمی “روستای خمده” کنارش نصب شده است. پس از طی مسافت 5 کیلومتر از جاده خاکی و عبور از پلی که از روی رودخانه رد می‌شود به چشمه آب معدنی خمده میرسید که از اینجا تا خود روستا کمتر از یک کیلومتر فاصله است.


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *