لیدوما تریپ

مرداب کندوچال چالوس

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی ایران یکی از جاذبه های بسیار زیبای چالوس یعنی مرداب کندوچال را به شما معرفی خواهیم کرد که یکی از جاهای دیدنی بسیار زیبا و دیدنی محسوب می شود. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

پارک جنگلى چالوس یا همان فین در کیلومتر هفت جاده چالوس- تهران واقع شده است. در دل جنگل های انبوه و سرسبز این پارک تالابی پوشیده از نی و گیاهان مردابی آرمیده که طبیعتی درخشان و دل انگیز ایجاد نموده است. غیر از درختان جنگلى که دور تا دور ش را فرا گرفته اند، پیرامون و سطح مرداب نیز پراز نیلوفر آبی است، مشروط بر اینکه در فصل اردیبهشت به این شهر شمالی سفر نمایید.

مقالات بیشتر بخوانید:

مرداب کندوچال در میان جنگل سرسبز و زیبای فین در شهر چالوس قرار گرفته است، این مرداب حدود پنج متر عمق دارد و آب آن از چشمه های شیرین اطراف تامین می گردد.

مرداب کندوچال چالوس
مرداب کندوچال چالوس

مرداب کندوچال در ارتفاع 730 متری از سطح دریا واقع شده است و پناهگاهی برای پرندگان و سایر گونه های جانوری موجود در این منطقه می باشد، همچنین این منطقه محوطه ای برای اقامت گردشگران و چادر زدن دارد که به همین دلیل مورد توجه مسافران بسیاری واقع شده است.

علاوه برجنگل های انبوه و سرسبز دور تا دور این تالاب، سطح و اطراف تالاب کندوچال پوشیده از نی، گیاهان مردابی و نیلوفر های آبی می باشد که منظره بسیار زیبایی از این تالاب را به تصویر می کشد. البته مشروط بر اینکه در اردیبهشت ماه به این شهر شمالی سفر نمایید.

مطالب بیشتر بخوانید
مرداب هسل | چالوس
مرداب کندوچال چالوس
مرداب کندوچال چالوس

پارک جنگلی چالوس که در مجاورت تالاب کندوچال و رودخانه چالوس واقع شده، ویژگى های خاص و منحصر به فردی برای این منطقه به ارمغان آورده و همچنین امکاناتی از قبیل سوارکاری در محوطه و مکان هایی برای نشستن، این پارک را به مکانی گردشگرپذیر تبدیل نموده است.

این تالاب یک هکتار وسعت و حدود 4 تا 5 متر عمق دارد. آب این مرداب از چشمه های اطراف تامین خواهد شد و شیرین است. غیر از درختان جنگلی که دور تا دور آن را فراگرفته اند، پیرامون و سطح مرداب نیز پر از نی و گیاهان مردابی است. این تالاب در ارتفاع 730 متری دریا واقع شده است و مامن پرندگان و آبشخور وحوش است.   تبلیغات    

                 تور کیش


 • مرداب دریوک

  مرداب اسرار آمیز دریوک

  مرداب دریوک در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی اطراف تهران درباره مرداب دریوک که در فاصله ن…
 • پارک جنگلی فین چالوس

  پارک جنگلی فین چالوس

  پارک جنگلی فین چالوس در این مقاله از مجموعه مقالات قسمت جاهای دیدنی ایران سفری به چالوس خو…
 • دریاچه ولشت چالوس

  دریاچه ولشت چالوس

  دریاچه ولشت چالوس در این مقاله از قسمت معرفی جاهای دیدنی ایران قصد داریم یکی از جاهای دیدن…
Load More In چالوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *