تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
ایران, چالوس

آبشار ارنگه جاده چالوس | Haft Cheshmeh Waterfall 

اجاره ماشین در دبی
تور ترکیه سلام پرواز تور لحظه آخری

آبشار ارنگه جاده چالوس

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی چالوس یکی از جاذبه های بسیار زیبای جاده چالوس یعنی آبشار ارنگه یا آدران را به شما معرفی خواهیم کرد که یکی از جاهای دیدنی بسیار زیبا و دیدنی این جاده پر پیچ و خم به حساب می آید. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

آبشار ارنگه جاده چالوس

جاده چالوس یکی از مقاصد گردشگری ایران محسوب می شود که از ابتدای آن تا انتها چندین روستا را در دل خود جای داده است.آبشار آدران یا آبشار ارنگه کرج – جاده چالوس در استان البرز واقع است. آبشار هفت چشمه نیز در کیلومتر 17 جاده کرج – چالوس و در نزدیکی روستای ارنگه واقع شده و یکی از جذابیتهای گردشگری منطقه به شمار می آید.برای ورود به مسیر آبشار می توانید وسیله خود را روبروی رستوران هفت چشمه پارک نمایید و یا  بعد از کیوسک حلال احمر و امداد خودرو سایپا آدران با دیدن تابلوی ارنگه به سوی راست بپیچید و وارد آن جاده بشوید و بعد از پیمودن راهی کوتاه وسیله خود را در نزدیکی ویلایی که در ابتدای جاده قرار دارد پارک نمایید و از همانجا پیاده روی را شروع نمایید. این آبشار در بالا دست رودخانه خروشان ارنگه جاده چالوس قرار گرفته است.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی
آبشار ارنگه جاده چالوس
آبشار ارنگه جاده چالوس

مسیر دسترسی به آبشار از کنار رودخانه میگذرد و در برخی بخشها بسیار تنگ و باریک میگردد که لازم است از میان شکاف سنگ ها و صخره ها عبور کرد که  در فصول بارش مناسب نیست. ارتفاع آبشار در حدود 90 متر است که در دایره آبشارهای بزرگ ایران قرار میگیرد.با طی مسافت تقریبا نیم ساعت به آبشار میرسید. در مسیر آبشارهای کوچکی نیز وجود دارند که از ارتفاع 5 متری به پایین میریزند که به هفت چشمه معروفند.در مسیر حرکت به سوی آبشار ها از میان دره ای بسیار دیدنی و با صفا باید گذشت و درخت بید قالب بر درختان منطقه می باشد.

آبشار ارنگه جاده چالوس
آبشار ارنگه جاده چالوس

همین طور بوته ها و درختچه های بسیاری در حاشیه ی رودخانه وجود دارند. در حرکت به سوی آبشار چشمه های زیادی قرار دارند. نخستین آبشار ، آبشار هفت چشمه هست  و پس از آن دره تنگ خواهد شد و به حالت صخره ای تغییر می کند و به آبشار  وحشی و بسیار دیدنی آدران میرسیم.


مقالات بیشتر بخوانید:


   تبلیغات    

                 تور کیش


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *