تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
چالوس, مازندران

هچیرود مازندران ☀️ شهری توریستی و بسیار زیبا 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

هچیرود مازندران

در این مطلب از مجله گردشگری تاپ تراول شما را با هچیرود مازندران ، شهری توریستی و بسیار زیبا آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

هچیرود (Hachirud) یک شهر کوچک توریستی و زیباست که اخیرا بواسطه رفت و آمد بسیار مسافران از قالب روستا به شهر تبدیل شده است. این شهر نو پا در فاصله کمی از چالوس در کنار اتوبان کناره و درست قبل از متل قو و نمک آبرود قرار دارد. جاده اصلی هچیرود در فاصله پنج کیلومتری از خط هشت است. محله خط هشت به آن قسمت از انتهای شهر چالوس اطلاق می شود که ساختمانی عظیم به شکل کشتی در ساحل آن ساخته شده و مجتمعی است بزرگ و زیبا که یادگار دوره پهلوی دوم است.

هچیرود مازندران

اکنون این شهر از بخش‌های مختلفی از جمله دوجمان، امامرود، عباسکلا، حسین آباد و هرطه‌کلا تشکیل شده است. از نظر موقعیت جغرافیایی، این شهر از شمال به دریای خزر، از شرق به شهر چالوس و از غرب به شهرستان عباس آباد و همچننی شهر کلارآباد و از جنوب به رشته‌کوه های البرز متصل می‌‌شود. شهر هچیرود طبق آمار سال ۹۵ دارای ۱۰٬۳۹۸ جمعیت و ۴۷۶ خانوار بوده ‌است. مردم این شهر به زبان مازنی تکلم می‌کنند.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

این شهر از جاذبه‌های گردشگری زیادی برخوردار است. مهم‌ترین جاذبه گردشگری این منطقه، طبیعت زیبا و بکر آن است. این منطقه هم به دریا متصل است و هم به دشت‌های سرسبز و جنگل های پوشیده از درخت.

وقتی به هچیرود سفر کردید دشت هایی مملو از مزارع سرسبز برنج را خواهید دید که سراسر این منطقه را پوشانده است. اگر می خواهید از مناظر سرسبز این محیط لذت ببرید بهترین ماه‌های سفر به این نقطه، ماه‌های خرداد و تیر می‌باشند. دراین ماه‌ها مزارع شالی کاملا سبز و دیدنی هستند و هر بیننده‌ای را سر ذوق می‌آورند.

روستاهای سرسبز

هرچند هچیرود با ادغام چند روستا به شهر تبدیل شده است اما در حال حاضر همین روستاهای قبلی، جاذبه های گردشگری این منطقه را نیز تشکیل می دهند. با گذر از جاده‌های روستایی این منطقه، شما مزارع و دشت‌های سرسبز و خرم را خواهید دید.

در این جاده، روستاهایی ازجمله هچیرود، هرطه کلا، دلگشا و چاخانی قرار دارند. در واقع این روستاها قبل اینکه هچیرود به شهر تبدیل شود، جزو حومه شهرستان چالوس محسوب می شدند. هرکدام از این روستاها از نظر گردشگری حال و هوای خاصی دارند و شما در این سفر با جاذبه‌های فراوان گردشگری و طبیعت بکر مواجه خواهید شد.

هچیرود مازندران

باغ های مرکبات هچیرود

باغ های مرکبات هنوز تک و توک دیده می شوند و بهارها بوی بهارنارنج هنوز آدمی را مست می کند، پاییز اگر به هچیرود بروید باغ ها با نارنج و پرتقال گویی چراغانی شده اند و تابستان که باشد هنوز روی درخت ها گوجه سبز که مردم محلی به آن آلوچه می گویند دیده می شود! و کوچه باغ ها پر از بوته های وحشی تمشک است.

هچیرود کجاست ؟

شهر هچیرود یکی از شهرهای شهرستان چالوس است ، اگر به سمت غرب چالوس حرکت کنید به شهر هچیرود خواهید رسید که نمک آبرود و هتل هایش از جاذبه های هچیرود می باشد.

امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *