لیدوما تریپ

پارک خورشید مشهد

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی مشهد یکی از جاذبه های بسیار زیبای این شهر به نام پارک خورشید را مورد بررسی قرار خواهیم داد و آن را به شما معرفی خواهیم کرد. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

کوهستان پارک خورشید مشهد در منطقه 9 مشهد انتهای بلوار هاشمیه برروی تپه ای قرار گرفته است. این بوستان در منطقه ی نه دره قرار گرفته است که از شمال به هاشمیه، از شرق به روستای چهارچشمه، از جنوب به حصار گلستان و از غرب به بولوار لادن و آب و برق محدود می شود.


مقالات بیشتر بخوانید:

پارک خورشید در پایان بلوار هاشمیه مشهد واقع شده و با وسعتی در حدود 400 هکتار بزرگترین پارک کوهستانی مشهد می باشد. پارک خورشید که بزرگترین پارک کوهستانی شهر مشهد می باشد

به دلیل واقع شدن در ارتفاعات هاشمیه دارای منظره بسیار زیبا از شهر مشهد به ویژه در شب می باشد. پارک خورشید مشهد که تنها پارکی است که می توان با اتومبیل به داخل آن رفت دارای آلاچیق، باربیکیو، زمین بازی برای کودکان و آب آشامیدنی می باشد و ظرفیت پارک سه هزار خودرو را دارد. همچنین زمین فوتبال و والیبال ساحلی و زمین کبدی مطابق با استاندارد در پارک خورشید مشهد ساخته شده و پذیرای علاقه مندان می باشد.

مطالب بیشتر بخوانید
پیست اسکی شیرباد مشهد

پارک خورشید مشهد

موقعیت جغرافیایی پارک کوهستانی مشهد

بام مشهد در پایان بلوار هاشمیه و در منطقه ی 9 (کوهسر) شهر مشهد قرار گرفته است. این پارک کوهستانی از شمال به بلوار هاشمیه، از جنوب به حصار گلستان، از غرب به بلوار لادن و از شرق به روستای چهارچشمه می رسد.

امکانات پارک کوهستانی مشهد

یکی از مهم ترین وجوه تمایز این پارک با سایر فضا های سبز ایران، اجازه ی تردد خودرو در پارک است. بر اساس این امکان کودکان و کهنسالان نیز امکان استفاده از فضای خوش آب و هوای این پارک را بدست می آورند. تقریبا سه هزار خودرو امکان حضور همزمان در این پارک کوهستانی را دارند.

بام مشهد یا پارک خورشید تمام امکانات رفاهی یک پارک معمولی را داراست؛ از جمله باربکیو، آلاچیق، زمین بازی، بوفه، سرویس بهداشتی، آب آشامیدنی و غیره. اضافه بر این ها زمین فوتبال، والیبال ساحلی زمین کبدی و امکانات ورزشی دیگری نیز در پارک خورشید مشهد احداث شده و پذیرای هرنوع سلیقه ای است. البته فراموش ننمایید که مهم ترین قابلیت این پارک کوهستانی بودن آن است که برای علاقه مندان به کوهنوردی و پیاده روی بسیار جذاب است. به طور کلی این پارک کوهستانی بسیار مورد توجه شهرداری مشهد بوده و از ساخت هیچگونه امکاناتی در آن دریغ نکرده اند.

بازدید از پارک خورشید مشهد

پارک کوهستانی مشهد از آنجا که در ارتفاع است، آب و هوای بسیار خوبی دارد. بازدید کنندگان معمولا در تابستان از خنکای کوهستان مشهد در این پارک لذت می برند. دقت داشته باشید که این پارک تنها تا ساعت 12 نیمه شب پذیرای گردشگران است.

مطالب بیشتر بخوانید
گنبدخانه تربت جام


   تبلیغات    

                 تور کیش


Load More In مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *