لیدوما تریپ

پیست اسکی شمشک

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی ایران یکی از جاهای تفریحی بسیار زیبای شمشک یعنی پیست اسکی را به شما معرفی خواهیم کرد که در میان پیست های اسکی یکی از محبوب ترین ها محسوب می شود. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

پیست اسکی شمشک در فاصله 57 کیلومتری در شمال شرق تهران واقع شده است. این پست در شهر شمشک از توابع رودبار قصران شهرستان شمیرانات استان تهران قرار گرفته است. پیست شمشک از مسیرهای لشکرک-قشم و کرح-گچسر (فقط در فصل تابستان) قابل دسترسی می باشد. بلندترین ارتفاع در این پیست 3050 متر می باشد و پست ترین نقطه ی آن 2550 متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

پیست اسکی شمشک
پیست اسکی شمشک

پیست اسکی شمشک در سال ۱۳۳۷ خورشیدی ساخته و بهره برداری شد، اما در سال ۱۳۷۵ خورشیدی بود که به عنوان پیست بین المللی شناخته شد. این پیست پس از پیست اسکی دیزین در شهریور ۱۳۷۵ با تغییرات در شیب، مسیر پیست آن از طرف فدارسیون جهانی عنوان بین المللی به خود گرفت. امکانات رفاهی این پیست شامل دو هتل و چهار ستوران است که در فصل زمستان پذیرای ورزشکاران و طبیعت دوستان است. طول فصل اسکی در شمشک از اوایل آذر تا اواسط فروردین ماه متغیر است. شمشک در فصل تابستان محل بسیار خوبی برای تفریح و ورزش است. هوای مطلوب این منطقه همچنین نزدیکی آن به شهر بزرگ تهران باعث جلب توجه بسیاری از توریست های داخلی و خارجی شده است. هنگام فصل زمستان پیست شب اسکی شمشک به عنوان نخستین پیست اسکی کشور با وجود نورافکن های زرد رنگ، محیطی جذاب و دیدنی را فراهم آورده تا اسکی بازان بتوانند تا پاسی از شب نیز به اسکی کردن بپردازند.

مطالب بیشتر بخوانید
معبد هندوها در بندرعباس ؛ زیباترین معبد جنوب ایران
پیست اسکی شمشک
پیست اسکی شمشک

امکانات ورزشی

از امکانات آن می توان دو دستگاه تله سیژ، دو دستگاه تله اسکی بشقابی و دو دستگاه تله اسکی چکشی را نام برد. پیست همچنین مجهز به نورافکن زرد بوده و می توان تا پاسی از شب در آن به اسکی پرداخت.

طول فصل اسکی معمولاً از اوایل آذر تا اواسط فروردین می باشد.

امکانات رفاهی

امکانات اقامتی شمشک، شامل دو هتل است. در این میان هتل شمشک دارای ۳۲ اتاق و ۴ سوئیت بوده و در رتینگ سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، دو ستاره شناسایی می گردد.

شمشک همچنین دارای ۴ رستوران است. که یکی از آن ها در قله قرار دارد.   تبلیغات    

                 تور کیش


Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *