لیدوما تریپ

آبشار ارنگه جاده چالوس

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی ایران یکی از جاذبه های بسیار زیبای جاده چالوس یعنی آبشار ارنگه را به شما معرفی خواهیم کرد که یکی از جاهای دیدنی بسیار زیبا و دیدنی محسوب می شود. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

جاده چالوس یکی از مقاصد گردشگری ایران محسوب می شود که از ابتدای آن تا انتها چندین روستا را در دل خود جای داده است.

مقالات بیشتر بخوانید:

آبشار آدران یا آبشار ارنگه کرج-جاده چالوس در استان البرز واقع است. آبشار هفت چشمه نیز در کیلومتر 17 جاده کرج – چالوس و در نزدیکی روستای ارنگه واقع شده و یکی از جذابیتهای گردشگری منطقه به شمار می آید.

برای ورود به مسیر آبشار می توانید وسیله خود را روبروی رستوران هفت چشمه پارک نمایید و یا  بعد از کیوسک حلال احمر و امداد خودرو سایپا آدران با دیدن تابلوی ارنگه به سوی راست بپیچید و وارد آن جاده بشوید و بعد از پیمودن راهی کوتاه وسیله خود را در نزدیکی ویلایی که در ابتدای جاده قرار دارد پارک نمایید و از همانجا پیاده روی را شروع نمایید. این آبشار در بالا دست رودخانه خروشان ارنگه جاده چالوس قرار گرفته است.

آبشار ارنگه جاده چالوس
آبشار ارنگه جاده چالوس

مسیر دسترسی به آبشار از کنار رودخانه میگذرد و در برخی بخشها بسیار تنگ و باریک میگردد که لازم است از میان شکاف سنگ ها و صخره ها عبور کرد که  در فصول بارش مناسب نیست. ارتفاع آبشار در حدود 90 متر است که در دایره آبشارهای بزرگ ایران قرار میگیرد.

مطالب بیشتر بخوانید
جاده چالوس

با طی مسافت تقریبا نیم ساعت به آبشار میرسید. در مسیر آبشارهای کوچکی نیز وجود دارند که از ارتفاع 5 متری به پایین میریزند که به هفت چشمه معروفند.

در مسیر حرکت به سوی آبشار ها از میان دره ای بسیار دیدنی و با صفا باید گذشت و درخت بید قالب بر درختان منطقه می باشد.

آبشار ارنگه جاده چالوس
آبشار ارنگه جاده چالوس

همین طور بوته ها و درختچه های بسیاری در حاشیه ی رودخانه وجود دارند. در حرکت به سوی آبشار چشمه های زیادی قرار دارند. نخستین آبشار ، آبشار هفت چشمه هست  و پس از آن دره تنگ خواهد شد و به حالت صخره ای تغییر می کند و به آبشار  وحشی و بسیار دیدنی آدران میرسیم.   تبلیغات    

                 تور کیش


Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *