تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
اردبیل, ایران

آبشار زیبای چالاچوخور ، اردبیل 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

آبشار چالاچوخور

گرمی، نام یکی از شهرستان های زیبای استان اردبیل میباشد که در شمال غربی کشور و همچنین شمال استان اردبیل واقع شده است. آبشار چالاچوخور از آبشار های زیبای اردبیل و شهرستان بکر و چشم نواز گرمی بوده که در نزدیکی مرز ایران و آذربایجان در بین پرتگاه ها و دره های عمیق قرار دارد.

شهر گرمی صد روز از سال دارای مه‌های دیدنی می‌شود، این مه در دامنه‌ی کوه‌ها به دام می‌افتد و زیبایی خاصی به محیط می بخشد. جاذبه‌های دیدنی گرمی به حدی متنوع است که شمردن آن‌ها برای هر کسی جذاب خواهد بود، رودخانه‌ها، چشمه، روستاهای دیدنی، آبشار مه، دریاچه مه و … از جمله‌ی این جاذبه‌هاست.آبشار چالاچوخور

ژئوپارک دومولی که در بخش انگوت گرمی قرار دارد مجموعه ی چندین آبشار را در دل خود جای داده است، آبشار چالاچوخور از مهم ترین آن هاست. در این ژئوپارک چندین پدیده ی مهم زمین شناسی رخ داده است و از زیبایی های گرمی شناخته می شود.

از زیباترین صحنه هایی که می توانید در یک سفر به ثبت برسانید مجموعه ی دیدنی از جوش و خروش آب در دل سنگ و پس زمینه ای سبز رنگ است. آبشار چالاچوخور همان چیزی است که یک سفر را هیجان انگیز و خاطره ساز می کند.

آبشار چالاچوخور با پرتگاه ها و دره‌ های عمیقی که در جوار آن قرار دارند معروف شده است. پوشش درختان جنگلی و خودرو در مسیر دسترسی به آبشار باعث دوچندان شدن جذابیت این آبشار شده است. آبشار چالاچوخور در ارتفاع 1100 متری از سطح دریا قرار گرفته است.آبشار چالاچوخور

روستای آلیله در فاصله ده کیلومتری شرق شهر گرمی به سمت مرز ایران و جمهوری آذربایجان قرار گرفته که وجود گورستان بزرگ تاریخی، جنگل‌های موجود در منطقه، آب و هوای مساعد، غار و یخچال‌های طبیعی در ارتفاعات شمال این روستا، و طبیعت بکر آن، به همراه این آبشار از جاذبه‌های گردشگری این منطقه به حساب میایند.

مسیر رفتن به آبشار

برای دسترسی به این آبشار باید از رودخانه دومولی بگذرید همچنین عبور از دره های عمیق و پرتگاه های دیدنی این مسیر را جذاب تر می کند. دره‌ی‌ آبشار چالاچوخور پر از درختان جنگلی و طبیعتی رام نشدنی می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *