تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
ایران, قزوین

جاهای دیدنی محمدیه استان قزوین را بیشتر بشناسید 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

اطلاعاتی که در این مقاله بدست خواهید آورد :

جاهای دیدنی محمدیه

در این مقاله از معرفی مکان های دیدنی قزوین شما را با جاهای دیدنی محمدیه ( زیبا شهر ) که شهری در بخش محمدیه شهرستان البرز استان قزوین می باشد را آشنا خواهیم کرد . پس اگر قصد سفر به استان قزوین را دارید تا آخر این مقاله با مجله گردشگری تاپ تراول همراه باشید.

شهرستان محمدیه در فاصله 12 کیلومتری شهر قزوین و 125 کیلومتری تهران قزار دارد و این شهر در مسیر تهران قزوین واقع شده است. این شهر دارای 7 منطقه و سه ناحیه شهری به نام های شریفیه،امیدیه، و مهرگان است و روستاهای شترک،باورس،حصار،کبریتمیان و ورس از توابع آن هستند. در حال حاضر سه دانشگاه علمی کاربردی علوم و فنون قزوین و دانشگاه البرز و مؤسسه آموزش عالی اکباتان در این شهر فعالیت دارند و دارای مسجد جامع، بازارچه، پارک تمدن، پارک بانوان، سرای محله و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و… می‌باشد. زبان عموم مردم فارسی و ترکی آذری است و گیلک‌ها نیز در محمدیه سکونت دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با جاهای دیدنی محمدیه قزوین آشنا شوید.

روستای ورس

روستای ورس ، همراه با تپه‌ های خشک و رود های سبز مردمانی نیک را در خود جای داده است.این روستا، از نظر تقسیمات کشوری جزو دهستان حصار خروان، بخش محمدیه، شهرستان البرز استان قزوین می‌باشد . ورس از از شرق با حصار خروان و ولامدر، از جنوب با باورس و محمدیه، از جنوب غربی با شترک مارخورین و از غرب با دستجرد همسایه است. از شمال به دامنه‌های البرز غربی و از جنوب به دشت قزوین منتهی می‌شود.اهالی ورس امروزه به کشاورزی، دامداری، باغداری و نانوائی اشتغال دارند.

جاهای دیدنی محمدیه


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

روستای باورس

روستای باورس در ۱۵ کیلومتری شرق قزوین و در شمال شهرک محمدیه (زیباشهر ؛ نخستین شهرک نوبنیاد در ایران) قرار دارد . این روستا روی تپه‌ ای در شمال بزرگراه قزوین-تهران قرار گرفته است. اهالی آن به کشاورزی، دامداری، صنعت، رانندگی اتوبوس و مینی‌بوس اشتغال دارند . باورس در واقع پدر معنوی محمدیه است و در آغاز نام رسمی محمدیه(زیباشهر) به دلیل ایجاد در املاک باورس شهرک باورس بود.

جاهای دیدنی محمدیه


مقالات بیشتر بخوانید :


 


   تبلیغات    

                 تور کیش


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *