تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
اروپا, اسپانیا

جاهای دیدنی گرانادا در ۲۴ ساعت، اسپانیا | Granada 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

تور یک روزه گرانادا

در این مقاله از مجله سفر و گردشگری تاپ تراول تصمیم گرفتیم تا به شما تور یک روزه گرانادا که یکی از شهرهای کشور اسپانیا می باشد را معرفی کنیم تا بتوانید از بهترین جاهای دیدنی گرانادا در 24 ساعت بازدید کنید.

بازدید از جاهای دیدنی گرانادا در 24 ساعت، اسپانیا | Granada
جاهای دیدنی گرانادا

مختصری درباره شهر گردانادا بدانید :

گرانادا شهری است که از تاریخچه‌ غنی و معماری با‌شکوهی برخوردار است. قدمت این آثار بی‌ نظیر معماری به هزاران سال قبل و دوران رومیان و موروها (مسلمانان اسپانیا) باز می‌گردد. این شهر همواره محل تجمع فرهنگ‌های گوناگون بوده‌ و تلفیقی از فرهنگ آفریقای شمالی و اروپا است.

این شهر به شدت تحت تاثیر فرهنگ موروها است و هر جای این شهر که پا بگذارید غذاهای سنتی و آثار به‌ جا‌مانده از آنها را خواهید دید. می توانید از کاخ الحمراء دیدن کنید و در اطراف شهر دوچرخه‌ سواری کنید و چشم‌اندازهای جاده‌های زیبای شهر را نظاره کنید.

 

موزه‌ها، بناهای تاریخی و مجسمه‌ های زیادی در این شهر وجود دارند که دیدن آنها خالی از لطف نیست و به خصوص برای کسانی که می‌خواهند سفری کم‌هزینه داشته باشند، گزینه‌های مناسبی هستند. این شهر یکی از زیباترین شهرهای اسپانیا است. کمتر شهری در اسپانیا پیدا می‌شود که دارای این تنوع فرهنگی باشد.

24 ساعت گردش در این شهر

قبل از آن که خیلی هوا گرم شود، برای دیدن الحمرا آماده شوید. برای بازدید از آن باید حداقل دو ساعت را در نظر بگیرید. این دژ اسلامی باشکوه، سالم‌ترین شاهکار معماری دوران مورهای اندلسی به شمار می‌آید که از قرن ۸ تا قرن ۱۵ استوار مانده است. این بنای زیبا را می‌توانید در بلندای «دره دارو» پیدا کنید که روبروی قله‌های پر هیبت «سیِرا نِوادا» (Sierra Nevada) واقع شده است. اگر چه قدمت این دژ به قرن‌های قبل‌ بازمی‌گردد؛ اما بازسازی وسیع و اصلی آن در دهه ۱۲۰۰ توسط حکمران موری «محمد بن الاحمر» صورت گرفت. آجرکاری نمای بیرونی الحمرا به رنگ صورتی روشن از طراحی داخلی و زیبایی پیچیده تزئینات آن محافظت کرده و حیاط‌های روبازش آرامش خاصی دارند. بهترین نمونه‌های این حیاط‌ها را در کاخ‌های «نصرید» می‌توان تماشا کرد. اکتشاف در بین باغ‌های زیبای کاخ تابستانی و محیط دژ بهترین راه گذراندن یک صبح عالی در گرانادا خواهد بود.

گشت و گذار در شهر گرانادا 
جاهای دیدنی گرانادا

توقف برای تاپاس

در روزهای بهاری و تابستانی گرانادا هر چقدر که به ظهر نزدیک شوید، دمای هوا به اوج خود رسیده و قطعاً نیاز به استراحت در سایه و یک نوشیدنی خنک را در خود احساس خواهید کرد. پس بد نیست خود را به یکی از کافه‌های خنک رسانده و تجدید قوا کنید. باید حتماً در این بین از تاپاس‌های معروف و لذیذ اسپانیایی هم سفارش دهید. چه یک ظرف داغ پر از میگوی لذیذ برایتان بیاورند یا از خوراک گوشت با نان برشته، ماهی سرخ شده و پائِلا سفارش دهید، مطمئن باشید که از خوردنشان تجربه‌ای تکرار نشدنی برایتان باقی می‌ماند. اگر مستقیماً از دیدن الحمرا به پایین تپه بروید، به میدان «نوئِوا» (Nueva) خواهید رسید که پر از کافه و رستوران‌های خوب است. می‌توانید همزمانی که از غذاها و نوشیدنی‌هایتان لذت می‌برید، به تماشای رفت و آمد مردم در یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های مرکز شهر نیز بنشینید.

گشت و گذار در شهر گرانادا 
جاهای دیدنی گرانادا

گردش و اکتشاف در البایسین

بعد از یک ناهار طولانی نوبت به استراحت بعد از ظهر می‌رسد و ناگهان تمام خیابان‌ها از مردم خالی می‌شوند. بعد از این ساعت استراحت معروف اسپانیایی، می‌توانید به گشت و گذار در یکی از افسونگرترین محله‌های گرانادا بپردازید. محله «اَلبایسین» (Albaicín) یک محله قدیمیِ عربی بوده و پر از خانه‌های سفید و خیابان‌های باریک تو در تو، میدان‌های آفتابی و باغ‌های زیبا است. این محله را به خاطر فلامنکو نیز می‌شناسند و همانطور که مشغول گردش هستید نوای موسیقی متمایز آن را خواهید شنید. اگر به سمت «میرادور سن نیکولاس» (Mirador San Nicolàs) بروید، می‌توانید از بهترین نمای پانورامیک شهر لذت ببرید و در شب هم تماشای الحمرای نورپردازی‌شده حیرت‌انگیز خواهد بود. از سن نیکولاس تنها چند دقیقه پیاده‌روی تا میدان «لارگا» (Larga) خواهید داشت و در آنجا مردم بومی را می‌بینید که از تاپاس و شادیِ کنار هم بودن در یک میدان سنگفرش‌شده لذت می‌برند.

گشت و گذار در شهر گرانادا 
جاهای دیدنی گرانادا

بازدید از ساکرومونته

«ساکرومونته» (Sacromonte) محله‌ی کولیان معروف گرانادا بوده و در دامنه‌های غبارآلود تپه‌ها و بالای البایسین قرار دارد. بسیاری از مردم محلی هنوز هم در غارهای سفید کنده‌شده در دل کوه زندگی می‌کنند و دورهمی‌های شبانه فلامنکو هنوز هم در بینشان رواج دارد. این رسوم به ویژه در جشن‌هایی که مربوط به مسیح کولیان در عید پاک می‌شود از شور و هیجان بیشتری برخوردار هستند. مردم محلی اینجا هنوز هم روی آتش غذا درست می‌کنند و در خیابان‌ها با اسب می‌گردند. در اینجا هیچ تلویزیون، کامپیوتر یا اینترنتی وجود ندارد. بعد از چند ساعتی گشت و گذار در ساکرومونته کم کم خاطره شهر بزرگ و شلوغی که تنها ده دقیقه با آن فاصله دارد را از یاد می‌برید.

گشت و گذار در شهر گرانادا 
جاهای دیدنی گرانادا

تماشای یک نمایش فلامنکو

بعد از یک گردش بعد از ظهری در محیط رمانتیک البایسین و ساکرومونته، وقت آن رسیده که به تماشای یک نمایش فلامنکو بنشینید. توصیه می‌کنیم از مؤسسات توریستی حول میدان نوئوا فاصله گرفته و به سمت یکی از تئاترهای غاری ساکرومونته یا جاهای کمتر شناخته شده بروید. این اجراهای عالی، شبی به یادماندنی را برایتان رقم می‌زنند. در اینجا فلامنکوی اصیل را به صورت خام، احساسی، زنده و با اندکی اندوه خواهید دید. فدریکو گارسیا لورکا، شاعر برجسته قرن بیستمی اسپانیا، درباره گیتار و نمایش‌های فلامنکو سروده‌های زیبای متعددی دارد. بعد از یک اجرای عالی، احتمالاً تحت افسون نوازندگان، به سمت جایی برای خوردن تاپاس‌های شبانگاهی کشیده می‌شوید.

گشت و گذار در شهر گرانادا 
جاهای دیدنی گرانادا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *