تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
اروپا, یونان

غار ملیسانی یونان 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

غار ملیسانی یونان

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی یونان یکی از جاذبه های بسیار زیبای این کشور یعنی غار ملیسانی را به شما معرفی خواهیم کرد. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

غار یا دریاچه ملیسانی یکی از غارهای یونان است که در جزیره کفالونیا قرار دارد. این غار با جنگل ها وضخره های پرشیب محصور شده وبه حدی بزرگ است که حتی دارای پارکینگ می باشد. آب آبی آسمانی غار ودهانه ورودی درختی آن از جاذبه های این دریاچه کم عمق می باشد.

کفالونیا (Kefalonia) یکی از جزایر دریای یونان است که در نواحی غربی یونان قرار دارد و مرکز آن شهر آرگوستولی بر روی دامنه های تپه ای مشرف به بندری باریک قرار دارد. این جزیره با ۷۸۱ کیلومتر مربع مساحت، بزرگ ترین جزیره دریای یونان است و با چشم اندازهای متنوع و رشته کوه های جذاب از محبوب ترین جزایر یونان محسوب می شود. این جزیره برای ماجراجویان هم تفریحات زیادی دارد از طبیعت گردی در مسیرهای کوهستانی و گشت و گذار در سواحل با قایق موتوری گرفته تا اسب سواری بر روی ماسه های بکر و دوچرخه سواری به سوی دهکده های کوچک.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی
غار ملیسانی یونان
غار ملیسانی یونان

قطعاً یکی از جاذبه های متنوع و منحصربفرد این جزیره غارهای زیرزمینی و دریاچه هاست که زیبایی های خاص جزایر دریای یونان را به شما نشان می دهند. یکی از مشهورترین غارهای زیرزمینی این جزیره غار ملیسانی است که با قایق سواری در آن به جهانی ناشناخته و عجیب وارد خواهید شد و فرصتی بینظیر برای کشف پدیده عجیب زمین شناسی جزیره پیدا می کنید.

در نواحی شرقی جزیره کفالونیا دریاچه ای کم عمق به اسم ملیسانی (Melissani) هست که به غار ملیسانی هم معروف است. غار در ۲ کیلومتری شمال غربی شهر سامی و حدود ۱۰ کیلومتری شهر آرگوستولی (مرکز جزیره) قرار گرفته و در احاطه ی جنگل هایی با دامنه های کوهستانی ست. این غار صحره ای که با آب های زلال و کریستالی پر شده و در اثر فرآیند تجزیه صخره ها، ورود آب و فرسایش شکل گرفته در سال ۱۹۵۱ کشف و در سال ۱۹۶۳ به روی گردشگران باز شد. در طول نخستین کندوکاوها در غار یک لامپ باستانی کشف شد که امروز در موزه باستان شناسی مرکز جزیره نگهداری خواهد شد. در سال ۱۹۶۲ در طی ادامه ی جست و جوها در غار، بقایای مهمی از تمدن مینوآن پیدا شد، که نشان می داد سال ها پیش در عصر برنز هم ساکنان جزایر دریای اژه اینجا را کشف کرده بودند.

برای رفتن به داخل به این غار باید ۷ یورو ورودی بدهید، اینجاست که وارد تونلی تاریک و سراشیب خواهید شد و از پله ها پایین می روید. در پایان تونل، دریاچه ای درخشان در مقابل شما ظاهر خواهد شد، در این قسمت قایق هایی منتظر شما هستند تا با آن ها دریاچه را بگردید و از تماشای چکنده سنگ ها و تغییر رنگ آب لذت ببرید. همین که به داخل غار می روید، پایین آمدن درجه حرارت هوا و خنک تر شدن را به خوبی احساس می کنید.

تنها راه گشت و گذار در دریاچه قایق سواری است، هر قایق ۸ نفر ظرفیت دارد و شما را به توری چند دقیقه ای در داخل غار و دریاچه می برد. غار دو دالان بزرگ B شکل دارد که هزاران سال پیش شکل گرفته و هر دو دالان مملوء از آب های زلال اند، در قسمت میانی آن هم جزیره ای به چشم می خورد. نخستین دالان، یک روزنه ی بزرگ بیضی شکل دارد که نور خورشید را به داخل غار می آورد. دهانه ی بزرگی که بر روی سطح غار ایجاد شده باعث ورود نور و درخشانی آب خواهد شد. بهتر است صبر کنید تا هوا آفتابی شود و بعد به سراغ این غار بروید چون تماشای ورود نور خورشید از روزنه ی سقف لذتبخش و جذاب است.

غار ملیسانی یونان
غار ملیسانی یونان

دالان دوم، غاری بزرگ با سقف هلالی شکل است و مملوء از چکنده سنگ ها و چکیده سنگ می باشد. با قایق به این دالان ها بروید و غرق مناظر حیرت آور اطراف شوید. کانالی باریک دو دالان را به هم متصل می کند، قسمت هایی از این کانال آنقدر باریک است که به سختی می توان پارو زد و قایق را از آن عبور داد. در قایق، یک نفر راهنما قسمت های جذاب غار را به شما نشان دهنده این است و داستان های جذابی را درباره غار تعریف می کند. او به زبان های گوناگون تمام قسمت های غار را به شما توضیح می دهند و هر وقت خواستید عکس هایی با پس زمینه غار از شما می اندازند.

آب زلال فیروزه ای و زمردین دریاچه به همراه مجسمه های طبیعی که در غار شکل گرفته اند، فضایی جذاب و حیرت آور را به غار بخشیده اند. گفتیم که در قسمت میانی دریاچه، جزیره ای کوچک هست که بر روی آن بقایایی از آثار هنری به چشم می خورد، آثاری که ثابت می کنند اینجا روزگاری محل انجام مراسم مذهبی بوده و در دوران باستان، آدم های ماقبل تاریخ برای انجام مراسم و آیین های گوناگون به اینجا می آمدند.

در بالای غار سکویی برای گردشگران هست که می توانید بر روی آن بایستید و چشم اندازهای دیدنی غار را از بالا تماشا کنید. پس از قایق سواری در دریاچه می توانید به بالای این سکو بروید و عکس های جذاب از غار بیندازید. سطح آب داخل غار یک متر بالاتر از سطح دریاست و آب داخل غار ترکیبی از آب شور و شیرین است.

بازدید از غار ملیسانی حدود ۹۰ دقیقه طول می کشد و بیشتر در ماه های اردیبهشت تا آبان از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۷:۳۰ عصر امکان پذیر است، در صورتی که چه در ماه های سرد سال هم به طور محدود می توانید از آن دیدن کنید. در صورتی که راهی جزیره کفالونیا در یونان شدید حتما به تماشای این غار بروید و حوالی ظهر به غار برسید تا تشعشعات خورشید از روزنه بالای غار به داخل بتابد و با درخشان کردن آب زلال دریاچه، چشم اندازهای سورئالی را خلق کند.


   تبلیغات    

                 تور کیش


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *