لیدوما تریپ

پارک جنگلی سراوان رشت

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ تراول به معرفی پارک جنگلی سراوان رشت خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید.

پارک جنگی سراوان | رشت

پارک جنگلی سراوان رشت یکی از قدیمی ترین عرصه های جنگلی استان گیلان می باشد که به جهت وجود گونه های متنوع گیاهی در کشور و به جرات میتوان گفت حتی در جهان کم نظیر است.


   تبلیغات    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


با خروج از شهر رشت و طی کردن حدود ۱۷ کیلومتر در جاده رشت – تهران، این پارک دیدنی خودش را به ما می نمایاند. پارک جنگلی سراوان، از ﻗﺪﯾﻤﯽ ﺗﺮﯾﻦ ﻋﺮﺻﻪ ﻫﺎی ﺟﻨﮕﻠﯽ ﮔﯿﻼن می باشد که مجموعه ای کم نظیر از ﮔﻮﻧﻪ ﻫﺎی ﻣﺘﻨﻮع و نادر ﮔﯿﺎﻫﯽ ، ذﺧﺎﯾﺮ ژﻧﺘﯿﮑﯽ و ﭼﺸﻢ اﻧﺪازﻫﺎی بی نظیری را در خود جای داده است.
نزدیکی پارک جنگلی سراوان به مرکز استان و مجاورت با جاده سراسری که دسترسی آسان را فراهم می کند، باعث شده تا این پارک در زمره ی پارک های جنگلی مهم قرار گیرد و یکی از جاذبه های طبیعی گردشگری برای شهر رشت محسوب شود.

پارک جنگلی سراوان رشت
پارک جنگلی سراوان رشت
پارک جنگلی سراوان رشت
پارک جنگلی سراوان رشت

این پارک دارای پوشش گیاهی بی بدیلی می باشد که به دو بخش تقسیم می گردد یکی جنگل طبیعی و دیگری دست کاشت است. بخش طبیعی پارک از پایه های شاخه زاد و دانه زاد بلوط، ممرز و انجیلی و همچنین گونه های توسکا و اوجا تشکیل می گردد و بخش جنگل کاری نیز بیشتر از گونه های کاج تدا، کاج سیلوستریس، سرو نقره ای و زربین تشکیل شده اند.

پارک جنگلی سراوان رشت
پارک جنگلی سراوان رشت

در پارک جنگلی سراوان امکانات رفاهی در کنار طبیعت بی نظیر این منطقه برای گردشگران و مسافران فراهم گشته است و شامل چشم اندازهای طبیعی، وﺟﻮد رودﺧﺎﻧﻪ ﺳﻔﯿﺪرود و ﺳﯿﺎﻫﺮود در ﺿﻠﻊ ﺷﺮﻗﯽ، وجود ﭘﺮﻧﺪﮔﺎن و ﺟﺎﻧﻮران ﮔﻮﻧﺎﮔﻮﻧﯽ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻗﺮﻗﺎول، ﮐﺒﮏ، دارﮐﻮب، ﺟﻐﺪ ﺟﻨﮕﻠﯽ، ﺧﺮﮔﻮش، راﺳﻮ و… همچنین ﺧﺰﻧﺪﮔﺎن و ﺣﺸﺮات گوناگون، آلاچیق ها و تاسیسات رفاهی، میز و نیمکت، کباب پز، محوطه بازی برای کودکان، وسایل بازی کودکان، سرویس بهداشتی، سکوی نصب چادر و … و همچنین امکاناتی برای بازی پینت بال می باشد.

پارک جنگلی سراوان رشت
پارک جنگلی سراوان رشت
پارک جنگلی سراوان رشت
پارک جنگلی سراوان رشت

یکی از دیدنی های جذاب این پارک، موزه ای تحت عنوان میراث روستایی است که معماری یکصد ساله مناطق جلگه ای و کوهستانی گیلان و شیوه زندگی روستایی را بازسازی کرده و زندگی مردم این خطه از کشورمان را برای شما به تصویر می کشد. این موزه یکی از تماشایی ترین بخش های این پارک جنگلی است که در تمامی ایام سال توجه گردشگران زیادی را به سوی خود جلب می کند.

پارک جنگلی سراوان رشت
پارک جنگلی سراوان رشت

همچنین می توان به کاروانسرای لات که یکی از مکان های تاریخی این منطقه و همچنین بقعه متبرک امامزاده هاشم که از جمله مکان های مذهبی استان گیلان به شمار می آید، اشاره کرد.

از دیگر جاذبه های پارک جنگلی سراوان میتوان به;

وجود چشم اندازهای طبیعی فراوان

وجود رودخانه سفید رود و سیاهرود در ضلع شرقی

وجود پرندگان و جانوران گوناگونی همچون; قرقاول , کبک , دارکوب , جغد جنگلی , خرگوش , راسو و ..

آلاچیق های متعدد, وسایل بازی برای کودکان و امکانات رفاهی کامل دیگر از قبیل زمین پینت بال و .. برای مسافران اشاره کرد.   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In رشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *