لیدوما تریپ

پیست اسکی شیرباد مشهد

در این مقاله از مجموعه مقالات قسمت جاهای دیدنی ایران سفری به مشهد خواهیم داشت و در آن یکی از جاذبه های بسیار زیبا به نام پیست اسکی شیرباد را مورد بررسی قرار خواهیم داد و آن را به شما معرفی خواهیم کرد. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

 شیرباد؛ نامی که شاید اصلا نشنیده باشید ولی این نام برای مردم خراسان و به ویژه مشهد طی چندسال گذشته بسیار آشنا است، به خصوص در صورتی که علاقه مند به ورزش های زمستانی و اسکی باشند.

مقالات بیشتر بخوانید:

پیست اسکی شیرباد استان خراسان رضوی نخستین و تنها پیست اسکی در منطقه شرق کشور می باشد. این پیست اسکی دارای مساحتی در حدود 50 هکتار است و در ارتفاع دو هزار و نهصد متری ساخته گردیده است.

این پیست اسکی به دلیل ارتفاع زیاد آن در بیشتر فصل های سال برف گیر است. روستای دولت آباد در پنجاه کیلومتری غرب مشهد قرار داشته و پیست شیرباد حدود بیست کیلومتری این روستا در ارتفاعات قله ی مرتفع شیرباد از قلل رشته کوه های بینالود قرار گرفته است.

پیست اسکی شیرباد مشهد
پیست شیرباد مشهد

طول پیست شیرباد حدود هشتصد و هشتاد متر است و مجهز به تله اسکی است. با افتتاح جاده آسفالته تا روستای دولت آباد دسترسی به پیست اسکی شیرباد با سهولت بیشتری امکانپذیر گردیده است. پیست شب نیز در مجموعه اسکی شیرباد به بهره برداری رسید. همچنین همزمان خوابگاه مجموعه نیز در بیست و دو بهمن نود و چهار افتتاح شده و قابل استفاده می باشد.

مطالب بیشتر بخوانید
هتل پردیسان مشهد

تله اسکی به طول 900 متر علاقه مندان را تا ارتفاعات بالا می برد و بعد از آن ورزشکاران و دوستاران طبیعت علاوه بر استفاده از منظره بی بدیل و زیبای این پیست می توانند با طی مسیری هزار و 200 متری لذت یک اسکی مطمئن و فرح قسمت را تجربه کنند. ساختمان سه طبقه ای با هدف استقرار امکانات و تجهیزات لازم و همچنین راه اندازی یک رستوران و کافی شاپ و چندین سوئیت با هدف اقامت علاقه مندان در این محل در نظر گرفته گردیده است که این امکانات هنوز تکمیل نگردیده است.

پیست اسکی شیرباد مشهد
پیست شیرباد مشهد

مسیر دسترسی به پیست خصوصاً در بخش دولت آباد تا پیست شیرباد، راهی برف خیز و کوهستانی دارد و بهتر است تا علاقمندان به این ورزش با خودرو دو دیفرانسیل و در صورت تک دیفرانسیل بودن خودرو حتماً با بستن زنجیر چرخ به این پیست مراجعه کنند. هییت اسکی استان نیز گاهی مینی بوس هایی جهت جا به جایی علاقمندان، به محل پیست در نظر می گیرد. لباس و وسایل اسکی نیز در محل پیست جهت اجاره موجود است.   تبلیغات    

                 تور کیش


Load More In مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *