خرید بلیط هواپیما

کوه های باشکوه فرانسه

در این مقاله از معرفی دیدنی های اروپا یکی از جاذبه های بسیار زیبای فرانسه یعنی کوه های باشکوه فرانسه را به شما معرفی خواهیم کرد که یکی از جاهای دیدنی بسیار زیبا و دیدنی محسوب می شود. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…


  تبلیغات   

          | محل تبلیغ متنی  |


گشت و گذار در فرانسه آسان است زیرا دیدنی های فرانسه بسیار است.اکثر این مکتن خا را با پای پیاده هم می توانید بروید البته استفاده از مترو و اتوبوس هم خوب است.

مقالات بیشتر بخوانید:

کوهستان آلپ یکی از عظیم ترین رشته کوه ها در مرکز اروپاست که در قسمت هایی از کشورهای  ایتالیا، فرانسه، اتریش، آلمان، سوئیس، اسلوونی و لیختن اشتاین گسترده گردیده است. رشته کوه­های آلپ طیف گسترده ای از مناظر، در میان ارتفاعات، دره و آبشار، قله های پوشیده از برف را ارائه می کند.

کوه های باشکوه فرانسه
کوه های باشکوه فرانسه

کوهستان آلپ تقریبا ۵ آب و هوای گوناگون دارد و از پوشش گیاهی و جانوری متفاوتی هم ایجاد شده است. بخش عمده آلپ را یخ و برف دائمی پوشانده و تعداد زیادی یخچال موجود است که طولانی ترین آنها گریت آلچ  به طول تقریبی ۲۲ کیلومتر است.

پوشش گیاهی آلپ به نسبت ارتفاع تغییر می کند. در ارتفاع زیر ۱۰۰۰ متر انواع گیاهان و جانوران را خواهید دید که در کنار اهالی دهکده به زندگی ادامه می دهند. در ارتفاع ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ متری درختان بلوط رویش می کنند و امکان کشاورزی هم موجود است. علف و گل های وحشی  و درختان برگ ریز  روی دامنه های پایین به سوی بالا تا درختان کاج ادامه دارد بالاتر از کاجها ، نواحی چمنزاری است که با سنگ یا برف همیشگی در بالاترین ارتفاع پوشیده گردیده است و پوشش گیاهی ضعیفی دارند.

مطالب بیشتر بخوانید
باغ لوکزامبورگ پاریس

در کوه های آلپ تعداد بی شماری هتل، مهمان پذیر، پناهگاه و جان پناه موجود است، و در عین حال خدمات جانبی بسیاری مثل راهنمایان حرفه ای، گروه های نجات و انواع وسایل حمل و نقل کوهستانی در دسترس است.

کوه های باشکوه فرانسه
کوه های باشکوه فرانسه

این منطقه در طول تابستان و زمستان توریست های بسیاری را به خود جذب می کنند. در ماه های دسامبر و آوریل در رشته کوه های آلپ ورزش های زمستانی مثل اسکی و اسنوبرد طرفداران زیادی دارد. کوه های آلپ، خاستگاه کوه نوردی بوده اند و از این رو نقشی بی بدیل در تاریخ این ورزش دارند، همچنین در تابستان علاقه مندان به کوهنوردی و پیاده روی به ارتفاعات آلپ می آیند. همه ساله در ماه جولای مسابقات دوچرخه سواری “تور فرانسه” به مدت سه هفته در منطقه آلپ برگزار خواهد شد. امکاناتی هم برای ورزش بانجی جامپینگ در نظر گرفته شده و می توان از مناظر زیبای این کوهستان معروف نهایت لذت و استفاده را برد. اکثر شهرهای آلپ جاده های مناسبی دارند و می توان با ماشین در آنها تردد کرد اما جاده های نواحی مرتفع حتی در تابستان صعب العبور می باشند.

قابل ذکر است است که مناطقی همچون اینترلیک در سوئیس و اینسبورک در اتریش در تابستان ها بسیار دیدنی و دلربا هستند.


  تبلیغات   

          |  اقامت اروپا


در حال ارسال
نظرات کاربر
( رای)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Load More In فرانسه

دیدگاه خود را ثبت کنید